+421 948 008 482

KUBRANSKÁ 251/167
91101 TRENČÍN, SLOVAKIA

Slide2
 

Aktivity

Okolie Penziónu ponúka možnosť prechádzok v blízkom lese, do 30 minút viete byť na Kyselke, príjemnom mieste pod lesom, kde vyteká pitný minerálny prameň kyselka. Po červenej turistickej značke sa spred kostola pred penziónom môžete vybrať napríklad do Trenčianskych Teplíc, čas 2:55 h, chodník má viacero rázcestí, takže si môžete vybrať aj iný cieľ 😊 Pár minút autom od nás je vzdialený lesopark Brezina, kde je lanová dráha Tarzánia a jej súčasťou je aj detská trasa, kúsok vyššie pri hoteli Veverica je detské ihrisko s pieskoviskom.

V roku 2020 bola otvorená nová cyklotrasa, ktorá vedie cez starý železničný most v Trenčín, ide popri Váhu, popod pútnické miesto Skalka a vedie do Nemšovej. Jej dokončením vznikne prepojenie s českým Brumovom. Od penziónu sa po 1,5 km napojíte na spomínanú cyklotrasu. Počas víkendov jazdia aj cyklobusy, ich prevádzku si treba preveriť na stránke mesta Trenčín https://visit.trencin.sk/cyklobusy/

Dominantou mesta je Trenčiansky hrad, vznikol v 11. storočí ako pohraničná pevnosť. Neskôr sa stal sídlom kráľovskej župy. Z jeho priestorov je krásny výhľad na celé Považie.  Všetky dôležité informácie nájdete na stránke http://www.muzeumtn.sk/trenciansky-hrad.html?page_id=297, ak budete v meste odporúčame príjemnú kaviarničku s dobrou kávou a koláčmi Café Sládkovič na Mierovom námestí, a remeselnú zmrzlinu Oilá na Palackého ulici, ak máte radi umenie, kúsok od zmrzliny je Galéria Miloša Alexandra Bazovského. Podnik Atrio Cafe Bar s veľmi peknou terasovou záhradou stúpajúcou k hradnému svahu nájdete tiež na Mierovom námestí.

V okolí Trenčína je viacero rozhľadní, napr. 22 m vysoká rozhľadňa na Inovci 1042 m n.m., nad inoveckou chatou, kde je možné sa občerstviť, autom z nášho penziónu sa dostanete až k chate (27 km) a odtiaľ trvá výstup na rozhľadňu cca hodinu. Rozhľadňa Malý Jelenec 459 m n. m. je nad mestom Nemšová, autom sa priveziete do areálu Gazdovstvo Uhliská (16,5 km) s reštauráciou a pešo cca 20 minút trvá nenáročná prechádzka na rozhľadňu.

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x